Saat Seçimi Nasıl Yapılır

Kolunuza taktığınız saatin, imajınızda ciddi bir etkisi vardır. Bu sebeplede yaptığınız işe göre tarzınızı yansıtacak ağırlık ve şıklıkta saatler kullanmalısınız. Mesela  bir iş adamının saati basit, düz, altından ve kesinlikle kadranlı olmalıdır, dijital bir saat iş dünyası tarzına uymamaktadır. İş adamları genelde İsviçre yapımı saatler tercih eder. Sert, haşin, aşırı dekore edilmemiş ve aynı zamanda pahalı ve kaliteli olmalıdır.

Bir bayanın ve erkeğin her duruma uyabilecek çeşitlilikte saat yelpazesi olmalıdır, sonuçta spor amaçlı aldığınız saatinizi özel davetler veya iş hayatında kullanamayacaksınız. Saat tercihleri nasıl olmalı sorusunu sizler için değerlendirdik ve bakalım neler ortaya çıkmış;

Klasik Saatler

Genellikle düz, yuvarlak, sarı veya beyaz altından (paslanmaz çelik de olabilir), deri kordonlu ve minimum düzeyde fonksiyonludur. İş hayatında kullanıma oldukça uygundur.

Klasik Saat

Spor Saatler

İş hayatının dışında kullanabileceğiniz spor saatler; suya ultra dayanıklı, paslanmaz çelikten veya titanyumdan yapılma, kronograflı, büyük butonlu, rahatça okunabilen kadran. Seçiminizi kuvars saatlerden yana yaparsanız daha sağlıklı olacaktır zira mekanik saatler dalışlardaki vurgunlardan daha çabuk etkilenmektedirler. Süsünden ödün vermeyen bayanlar taş detaylı spor saatlerle de şık olabilirler.

Spor Saat

Günlük Saatler

Bu tarz saatler evinizde ve günlük aktivitelerinizde kullanabileceğiniz türden saatlerdir. Dayanıklıdırlar fakat spor için değillerdir, şıklardır fakat iş ortamı için uygun değillerdir.

Günlük Saat

Abiye Saatler

Bu tarza sahip saatlerin materyalleri genel olarak çelik, altın kaplama yada rose  gold kaplamadır. Detaylarında ise küçük parıltılar oluşmasını sağlayan swarovski taşlar gizlidir. Özel geceler ve davetler hayatının vazgeçilmez bir parçası olanlar bayanlar bu tarz saatleri tercih ederlerse daha şık ve zarif görünebilirler.

 

Abiye Saat