Saat Modelleri

Kol saatleri hepimizin vazgeçemediği önemli aksesuarlardandır. Peki günlük hayatımızda, özel günlerimizde, sporda… bileklerimizi süsleyen kol saatlerini siz neye göre seçersiniz? Markasına göre mi, özelliğine göre mi yoksa sadece görüntüsüne bakıp işte bu tam bana göre mi deyip satın alırsınız?

Özel günlerimizin ve günlük hayatımızın vazgeçilmezi, zamanı söylemenin dışında önemli bir aksesuar olan kol saatlerini seçerken;

İlk olarak ne tarz bir saat almak istediğinize karar verin
Pilli quartz mı yoksa mekanik saat mi kullanmak isterdiniz?
Quartz saatler, dayanıklılık açısından en çok tercih edilen saatlerdir. Küçük bir parça quartz, zamanı yakalamak için saniyede 32.000 kez titreşir. Quartz saatleri kurmanız gerekmez, tek yapmanız gereken zamanı geldiğinde -1 ile 2 yıl arasında- pilini değiştirmektir. Quartz saatlerin de kendi içinde çeşitleri vardır: Analog, dijital ve anadiji.

 • Analog quartz saatler: Analog kol saatlerinin üzerinde numaralar, roman rakamları ya da rakam yerine geçen semboller vardır.
 • Dijital quartz saatler: Dijital saatlerin analog satlere oranla daha fazla özelliği vardır: Örneğin; GPS (Global Positioning System), yükseklik ölçer, hesap makinesi, telefon rehberi vb.
 • Anidiji quartz saatler: İlk duyduğunuzda ismi değişik gelebilir ama aslında çokta yabancı olduğumuz bişey değil. Anidiji saatler, analog saatler ile dijital saatlerin belli özelliklerinin bir arada olduğu saatlerdir.

Mekanik saatler, Mekanik saatler, geleneksel el yapımı saatler olduğu için daha değerli ve özel saatlerdir. Dolayısıyla fiyatları da kendi içinde değişkendir. Bu saatlerin, saatin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan yayı saatte 28.000 kez titreşir. Bu da saatinizin ayda bazı dakikaları kaçıracağı anlamına geliyor. Mekanik saatler otomatik ve manuel olmak üzere ikiye ayrılırlar.

 • Otomatik manuel saatler: Otomatik manuel saatler, hareketi sağlayan ve saatin ana yayının kurulmasını sağlayan bir çevirmeli çark kullanır. Bu saatlerin çalışma mekanizmasının olduğu bölge genellikle şeffaftır ve saatin nasıl işlediğini buradan görebiliriz. Otomatik manuel bir saati günde 12 saatten fazla takarsanız, sizin hareketiniz saati çalışır kılacaktır. Eğer saatinizi çok sık takmıyorsanız bazı günler onu kurmak zorunda kalacaksınız.
 • Manuel mekanik saatler: Manuel mekanik saatler, kurmalı saat olarak da bilinen saatlerdir. Saatinizin çalışır durumda olması için onu günlük olarak kurmanız gerekmektedir.

Şimdi sıra ne tarz bir model seçeceğinizde
Değerli metallerden üretilmiş klasik bir görünüm veren kol saati mi? Paslanmaya karşı dayanıklı olan alüminyum mu? Hafif, renkli ve sağlam kayışlı plastik/ kauçuk kol saati mi? Yoksa, özellikle spor saatlerde kullanılan güçlü, beyaz metal, paslanma ve dayanıklılık oranlarında çelikten %30 daha iyi olan titanyum mu sizin tercihiniz olurdu? Saatci.com’da ki birbirinden farklı ve frapan kol saati modellerini inceleyebilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Saatinizin ekstra özellikleri
Eğer saatinizde ekstra özellikler olmasını istiyorsanız en çok hangisine ihtiyacınız olduğuna kara vermeniz gerekir ya da tüm özelliklerin hepsini içinde barındıran bir kol saati de satın alabilirsiniz.

 • Takvimli saatler: Takvimli saatler, yıl, ay, hafta, gün ve tarihi gösterir.
 • Kronograf saatler: Kronograf saatler zaman sürelerini ölçen ve kaydeden saatlerdir.
 • Takometreli saatler: Zaman ve uzaklığa göre; hız, zaman ve mesafe ölçebilirler.
 • Ay dönümünü gösteren saatler: Bu saatler ekranında ay dönümünü; ayın dolunay mı son dördün vb. zamanlarından hangisinde olduğunu gösterir.
 • Su geçirmez saatler: Her saatin arkasında yazan “water resistant/ water proof”(su geçirmez) ibaresinden o saatin su geçirip geçirmediğini anlayabiliriz. Saatin su geçirmezliği metre veya atmosfer(ATM) ölçüm birimleriyle ifade edilir. 30m’ye kadar su rezistansı olan bir saatin koruması bir noktada devre dışı kalabilir. 50m ve 100m dayanıklılığı olan bir saati duş alırken takabilirsiniz. 200m rezistanslı bir saati ise denizde veya havuzda yüzerken takabilirsiniz. 300m ve üstü rezistanslı saatler ise dalgıçlar için uygundur.
 • Telemetrik saatler: Telemetrik saatler uzaktan uzaklık ölçebilen saatlerdir. Saati takan kişi ile ses çıkaran ya da sinyal veren bir obje arasındaki mesafeyi ölçebilen saatlerdir.
 • Dünya saatlerini gösteren saatler: Word time saati olarak da bilinen bu saatler dünyanın her yerinde saatin kaç olduğunu gösterebilen saatlerdir. Saatiniz, herhangi bir şehir ismini saatinize girdiğiniz zaman oradaki gerçek saati size söyleyecektir.

Saatinizin garanti ve iade koşulları

Kol saati satın alırken garantisi de genellikle buna dahil olmaktadır;Saatci.com da satılan tüm ürünler, markaların Türkiye distribütörlerinin garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Saatci.com’da tüm ürünler orjinal ürün sertifikası ve garanti belgesiyle beraber gönderilmektedir. Garanti süresi tüm ürünlerde iki (2) yıldır. Satıştan elinize kusurlu ulaşan ürünü 7 iş günü içerisinde değiştirebilir ve ya iade edebilirsiniz.

Saatinizi koruyun

 • Saatinizin daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ne çok sıcak ne de çok soğuk ortamlarda bırakmamaya çalışın.
 • Saatinizi mıknatıstan uzak tutunuz özellikle Quartz saatlerin mekanizmalarını bozabilirler.
 • Yağ, kir ve terden uzak tutmak için arada sık sık temizlemelisiniz. Kristal, hassas dış yüzeyi yumuşak bir bezle silin. Deri kayışlar deri yağından beslenir, ama yine de kir olmaması için onları temizlemek isteyebilirsiniz. Metal kayışları su veya sabunla temizleyebilirsiniz.

Mekanik saatler profesyonel ellerde temizlenmeli, bakımı yaptırılmalıdır. Saatinizin dişlilerinin bozulmasını istemiyorsanız her 3 ya da 5 yılda bir saatinizi usta bir saatçiye bakım yaptırmalısınız.

İstediğiniz tarz ve stile uygun saat modellerini Saatci.com’da inceleyin

İnternetteki saatciniz, Saatci.com’da ünlü markaların her tarza uygun saat modellerini kolay ve güvenli bir şekilde “online” olarak satın alabilirsiniz. Saatci.com; klasik saat, spor saat, abiye saat, günlük saat kategorileri ve daha bir çok saat çeşidi ile kaliteli hizmeti ayağınıza kadar getiriyor.

Bayan kol saati, erkek kol saati, çocuk kol saati, duvar saati ve masa saati seçeneklerini sürekli devam eden indirimlerle 12 taksit ve ücretsiz kargo imkanıyla satın almanın zevkini yaşayın.
Üstelik her türlü sorununuzda her türlü sorunuzda Saatci.com Ailesi olarak sizin yanınızdayız. bilgi@saatci.com adresinden e-mail yoluyla ya da 0 (216) 488 9 889 müşteri hizmetleri numarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sizde Saatci.com güvencesi altında alışveriş yapmanın keyfini yaşayın. Mutlu alışverişler :)